vrch header 1

Úvod Reference Ceny Kontakt


Firemní web

Firemní web

Vytváříme firemní internetové stránky s vysokou přidanou hodnotou a tahem na branku. S námi budete na internetu vidět.

SEO optimalizace

SEO optimalizace

Realizujeme SEO optimalizace stránek a jsme v tom úspěšní. Zajistíme Vám návštěvnost Vaší cílové skupiny.

Internetové obchody

Internetové obchody

Postavíme Vám internetový obchod šitý na míru Vašemu podnikání. Internetový obchod propojíme s Vaším účetním software.

Správa WWW stránek

Správa WWW stránek

Víme, že pouze kvalitní a průběžně aktualizovaný obsah stránek na internetu vítězí. Zajistíme Vašemu webu ten nejlepší servis.

Web editor - návod

Administrace WWW stránek postavených na redakčním systému Web editor 2.0 je jednoduchá a intuitivní. Stačí když přečíst tento návod a ovládat své stránky budete ovládat zcela hravě.


Co zde naleznete:

  • Tvorba a úpravy struktury webu
  • Vkládání textů z Wordu či jiných textových zdrojů
  • Vkládání obrázků jednotlivě.
  • Vkládání obrázků po sériích - vytváření fotogalerií
  • Administrace diskuzí
  • Vkládání videí z Youtube

Struktura webu

Vložení nové stránky

Vlevo v horní liště nahoře kliknout na Struktura

Do zeleného řádku označeného N do pole vložim nadpis stránky (pod home), dále vložím pod jakou kategorii stránku vkládám (pokud nezvolím nic, stránka se uloží do kořenové kategorie). Do pole "por" vložím pořadové číslo stránky. Dle tohoto čísla se stránky řadí v menu.

Pro potvrzení kliknu na zelený symbol obnovit se zelenými šipkami na konci řádku.


Smazání stránky

Vlevo v horní liště nahoře kliknout na Struktura

Kliknu na červený křížek na konci řádky požadované stránky

Aplikace si vyžádá ještě jedno potvrzení, aby se něco nesmazalo při nechtěném kliknutí.

Tedy potvrdím smazání a stránka je tímto definitivně smazána.


Editace názvu stránky / či její přeřazení do jiné kategorie.

Vlevo v horní liště nahoře kliknout na Struktura.

Najdu si řádek s požadovanou stránkou a v textovém poli změním co potřebuji. Pokud chci změnit umístění stránky např, chci přeřadit stránku ze sekce XXX do sekce YYY, vyberu v rolovacím menu na řádce novou kategorii.

Pro potvrzení kliknu na zelený symbol obnovit se zelenými šipkami na konci řádku.


Vkládání textů

Nejdříve si klikneme v panelu na Wysivig.

Teď si v levém menu klikneme na tu stránku, do které chceme vložit text.

Nyní umístíme kurzor do bílého textového pole.

Nyní můžeme cokoliv psát či vkládat text například z Wordu.

Poté co dokončíme práci s textem, práci uložíme kliknutím na symbol diskety v horním panelu. Pokud bychom toto neudělali a např. přešli na jinou položku v menu, práce se ztratí.

Upozornění:

Pokud chci odřádkovat jen o jeden řádek, musím použít symbol Enter v horním panelu. Pokud zmáčknu Enter na klávesnici, editor vytvoří nový odstavec a odřádkuje 2x.


Vkládání obrázků

Nejprve se musím rozhodnout, jak má obrázek na stránkách vypadat. Máme dvě možnosti. Buď to bude samostatná fotogalerie s např. 20ti fotkami, malý náhled + zvětšená varianta, nebo to bude jednotlivý obrázek vložený např. někde do textu.


Příprava a vložení jednotlivého obrázku vloženého do textu Nejdříve si musíme připravit obrázek do podoby vhodné pro publikaci na webových stránkách. Tzn. není vhodné, vkládat obrázek v originálním stavu jak ho vyfotíme nebo naskenujeme. velikost obrázků v původním stavu je vesměs rozměrem i datově příliš velká.

V nějakém grafickém programu, např Irfanview si tedy připravíme obrázek na požadovanou velikost. Maximální vhodná šířka obrázku je cca 570 pixelů. Pokud obrázek bude větší, může se stát, že nám přeteče design webu a nebude to vypadat pěkně.

Tedy v tuto chvíli máme připraven obrázek o šířce 570 pixelů a chceme ho vložit do webu.

Otevřeme si v horní liště odkaz Obrázky.

Nyní si v poli označeném Obrázek malý rozklikneme tlačítko procházet a najdeme na disku svého počítače daný obrázek. To samé uděláme v poli obrázek velký. Protože vkládáme jediný obrázek, budou obě pole vyplněny stejně. Nakonec zadáme jméno obrázku.

Nyní máme obrázek uložen a potřebujeme ho vložit do webu.

Nejdříve si ho v galerii rozklikneme a zkontrolujeme, jestli nastavení poměrů stran odpovídá skutečnosti. Pokud ne, vepíšeme do polí stejné údaje, které nám hlásí aplikace. Protože aktuálně pracujeme pouze s jediným obrázkem, stačí když to uděláme u velkého obrázku.

Nyní najedeme myší na obrázek a pravým tlačítkem klikneme a dáme kopírovat.

Nyní si zmáčkneme režim Wysivig a nalezneme potřebnou stránku. Umístíme kurzor do bílého pole do místa kde chceme vložit obrázek a klikneme pravým tlačítkem a dáme vložit.


Příprava vložení více obrázků do galerie Připravíme si sérii obrázků. Malý a velký obrázek malý o šířce 221 px a velký např. o šířce 600 px. To se týká obrázků na šířku, na výšku bude samozřejmě výška těch 600 px. Je vhodné obrázky pojmenovat např big1.jpg a mini1.jpg, big2.jpg a mini2.jpg atd.

Nyní si potřebujeme určit, která stránka webu bude působit jako fotogalerie. Jdeme na strukturu webu a buď vložime novou stránku, kterou pojmenujeme fotogalerie, nebo použijeme stávající. Důležité je nastavit Typ stránky ve výběrovém poli jako galerie. Pokud bychom to neudělali, obrázky se nebudou zobrazovat.

Nyní klikneme opět na odkaz obrázky a vkládáme tentokrát malý i velký obrázek. Po kliknutí na detail obrázku opět upravíme proporce, tentokrát jak u velkého tak, malého obrázku. Stejný postup opakujeme při vkládání dalších obrázků.

A to je vše. Pokud jsme vše udělali dobře, zobrazuje se nám na požadované stránce webu fotogalerie. Při kliknutí na obrázek se zobrazí zvětšená varianta, listovat obrázky můžeme pomocí vodorovných šipek na klávesnici.


Administrace diskuze

Jdeme do režimu Wysivig. V levém menu si najdeme stránku, která slouží jako diskuze. Poté co jí máme nakliklou, klikneme v horní liště na odkaz diskuze. Nyní můžeme editovat příspěvky v textových polích, případně je mazat. Pokud klikneme na blokovat autora, uloží se jeho IP adresa do databáze a z této IP adresy už žádný příspěvek nevloží. Musel by změnit počítač, či jeho IP adresu.


Vkládání videa

Vkládání vlastních videí je možné, pokud máte účet na Youtube. Je to zdarma a založení účtu jednoduché.

Jak vložit video, které je na Youtube do WWW stránky.

Nejdříve si připravíme stránku, kde chceme mít video. Postup stejný jako u jakékoliv jiné stránky, viz výše.

Na Youtube si najdeme požadované video. Pod videem kliknu na tlačítko sdílet. Objeví se mi adresa videa. Té si nevšímám a kliknu na tlačítko vložit. Objeví se mi HTML kód s videem. Zde můžu kód buď přímo zkopírovat do schránky v daných rozměrech nebo si definovat rozměry vlastní, pomoci textových polí níže.

Naklikneme si v editoru stránku, kam chceme video vložit. V horním panelu, ve spodním řádku klikneme na režim HTML. Objeví se nám okno. Do toho okna vložíme zkopírovaný kód, stránku uložíme a to je celé.

Image